DMC NEDİR?

DIGITAL MARKETING CHALLENGE

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan tüm üniversite öğrencilerine açık, Türkiye’nin üniversite düzeyinde düzenlenen ilk ve tek dijital pazarlama yarışmasıdır.  Ön Eleme, Yarı Final ve Final olmak üzere 3 temel etaptan oluşmaktadır ve yarışmanın misyonu; önemi giderek artan dijital platformlara, pazarlama özelinde eğilmek; yarışmacıların dijital pazarlama araçlarını etkin ve efektif bir biçimde kullanmalarını sağlamaktır.

ÖN ELEME

Başvuru sürecimizin 29 Mart’ta tamamlanmasının ardından yarışmacılar, ön eleme etabında kendilerine yöneltilen soruları cevaplayacaklardır. Jüri üyesi tarafından uygun görülen yarışmacılarımız yarı final etabına geçmeye hak kazanacaklardır.

YARI FİNAL

Yarı final etabında yer alan yarışmacılarımız, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü ve Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği doğrultusunda oluşturulan sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendilerine iletilen görevler üzerinden yarışacaklardır. Yarışmacıların ortaya koydukları performanslar jüri tarafından kriterlere göre değerlendirilecek ve finale kalmaya hak kazanan yarışmacılar belirlenecektir.

FİNAL

17-18 Nisan tarihinde gerçekleşecek final etabına kalmaya hak kazanan yarışmacılarımız kendilerine yöneltilen dijital pazarlama vaka analizi çalışmasını tamamlayacaklardır. Ardından jüri tarafından sonuçlar değerlendirilecektir.