HAKKIMIZDA

Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübü Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 67 yıldır süregelen yenilikçi ve öncü bir vizyonu ile her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden başarılı çalışmalara imza atıyor.1953 yılında Robert Koleji bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulüp, 1975’te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere tüm öğrencilere, iş dünyasını tanıtarak kariyer planlamalarını doğru yapmaları için; ilgi alanlarını keşfetmeye, kendilerini geliştirmeye, farklı düşünerek sınırlarını zorlamaya, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürerek deneyim kazandıran çalışmalarda bulunmaya yönlendirmek gibi sorumluluk gerektiren bir misyon yüklenmiştir. Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, “amatör ruh, profesyonel iş” vizyonunu elinden bırakmayarak kariyer alanında öncü kulüp olmaya devam etmektedir.
Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir. Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmaktadır.
Kulübümüz “altı farklı alt kurul tek bir kulüp” mantalitesiyle yola çıkıyor. Bu alt kurullarından biri olan Marka ve Pazarlama Kurulu senelerdir pazarlama ve markalaşmayı öğrencilere göstermek ve bu alanlardaki önemli isimleri öğrencilerle bir araya getirmek amacıyla; zirve, akademi ve yarışma gibi birçok etkinlik düzenlemektedir.
67 yılın vermiş olduğu kültür ve birikimin yanında yenilikçi bir yapıyı da benimseyen alt kurul, bu sene dijitalleşme özelinde pazarlama dünyasını daha yakından tanımak ve bu alanda özgün bir yer edinmek istemektedir. Bu bağlamda Türkiye’de üniversite kulüpleri bazında bir ilk olacak Digital Marketing Academy ve Digital Marketing Challenge ve bu yıl 8.si düzenlenecek Türkiye’nin en önemli marka etkinliklerinden biri olan Boğaziçi Marka Zirvesi’ni düzenleyecektir.